CD Projekt RED dün yaptıkları duyuru ile gelecekteki projeleri için kendi grafik motorları REDengine'i kullanmayacaklarını bunun yerine Epic'in Unreal Engine 5 ile oyunlarını geliştireceklerini duyurdu. CDPR, bu gelişmeye ek olarak yine Unreal Engine 5 ile yeni bir The Witcher oyununun geliştirildiğinin müjdesini de verdi.

İşin aslı firmanın böyle bir karar vermesi bizleri çok şaşırtmadı. Sonuçta Cyberpunk 2077 hemen hemen tüm platformlarda büyük performans ve teknik sorunlar yaşadı. Bu yüzden Unreal Engine 5'e geçmek verdikleri akıllıca bir karar. Hele ki UE5 ile yapılan projelere baktığımızda yolun başında bile REDengine'den daha yeni nesil gözüktüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

CD Projekt RED'e göre Epic ile ortaklıkları teknik desteğin yanı sıra lisanslamayı da kapsıyor. CDPR, motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak için Epic Games geliştiricileriyle işbirliği yapacak. Ne yazık ki yeni The Witcher oyunu hakkında herhangi bir ek ayrıntı açıklanmadı. Bu nedenle ne zaman çıkacağı veya hangi platformlar için çıkacağı konusunda herhangi bir ayrıntıyı henüz bilmiyoruz. Son olarak CDPR, UE5 destekli oyunlarının tek bir mağazaya özel olmayacağını doğruladı. Yani bu yeni The Witcher oyunu Epic Games Store'a özel olmayacak.


Yorumlar (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Çok doğru bir karar vermişler.

  Gürkan Ezerçe
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)